Breaking News

13 de febrer 2017

TENNIS TAULA PER PARELLES I FASE FINAL D'ESCACS 2017

FASE FINAL D'ESCACS

Els tres primers classificats categoria Aleví d'Escacs
Aquest divendres a la tarda s’ha disputat la segona jornada dels Jocs Esportius Escolars fase comarcal, s’ha disputat la competició de tennis taula per parelles i la fase final d’escacs.

L’Escola El Vinyet tenia una amplia representació d’alumnes i han obtingut uns molt bons resultats tant a escacs com a tennis taula.

Els tres primers classificats categoria Benjamí d'Escacs
En escacs i categoria benjamí, el primer lloc ha estat pel Nil Angrill, el segon per la Laia Rodríguez i el tercer pel Daniel Acuña, tots tres de l’escola del Vinyet, també del Vinyet hi han participat el Joan Cardona, el Guillem Sances i el Ferran White que han obtingut la quarta, cinquena i vuitena posició respectivament.

En escacs i categoria aleví, els resultats dels alumnes del Vinyet han estat: el primer lloc ha estat pel Bernat Carrera, el segon per la Paula Santaeulària i el sisè lloc pel Gerard Rodríguez.

ESCACS - Classificacions finals
Alevins:

1.- Bernat Carrera Escola Vinyet 4,5 punts
2.- Paula Santeulària Escola Vinyet 4 punts
3.- Pablo Vazquez Escola Setelsis 4 punts
4.- Carlos Gil Escola Setelsis 3 punts
5.- Marc Llavall ZER Solsonès 3 punts
6.- Gerard Rodríguez Escola Vinyet 1,5 punts
7.- Guifré Albets Escola Arrels 1 1 punt
8.- Aya Bensaga Escola Setelsis 0 punts
9.- Youssef Souiri Escola Arrels 1 0 punts
Benjamins:
1.- Nil Angrill Escola Vinyet 3,5 punts
2.- Laia Rodríguez Escola Vinyet 3 punts
3.- Daniel Acuña Escola Vinyet 3 punts
4.- Joan Cardona Escola Vinyet 3 punts
5.- Guillem Sances Escola Vinyet 3 punts
6.- Enrique Gonzalez Escola Arrels 1 2 punts
7.- Abril Herrera ZER Solsonès 2 punts
8.- Ferran White Escola Vinyet 2 punts
9.- Ricard de la Osa Escola Setelsis 2 punts
10.- Miquel Pérez Escola Setelsis 1,5 punts
I, fins a un nombre de 19 participants

TENNIS TAULA PER PARELLES

En tennis taula per parelles, la primera posició ha estat per la parella formada pel Bernat Carrera i el Toni Sànchez i també hi ha participat el Pol Viladrich i l’Adrià Sarri que han arribat fins als quarts de final.

En Bernat i en Toni a l'esquerra
TENNIS TAULA
Classificacions finals Aleví:
Categoria Masculí:

1. Escola Vinyet (Bernat Carrera i Toni Sánchez)
2. Escola Setelsis (Andreu Guilanyà i Raul Espuga)
3. Escola Setelsis (Lleïr Mujal i Marçal Cardona)
4. Escola Arrels 1 (Oriol Ribó i Andreu Magin)
5 a 7.- Khalil Benahdou i Youssef Souri (Escola Arrels I), Jaume Pallissa i Carles Feixas (Escola Setelsis), Adrià Sarri i Pol Viladrich (Escola Vinyet)

Categoria Femení:
1. Escola Setelsis (Edurne Llácer i Natalia Lencinas)
En Pol i l'Adrià a l'esquerra
Moltes felicitats a tots els participants i enhorabona pels excel·lents resultats obtinguts, segur que fareu també un molt bon paper a la fase provincial.

Reaccions:

0 comentaris:

Publica un comentari a l'entrada

Gràcies per comentar